Ученичка от Спортното стана държавен шампион по джудо

Петокласничката от Спортно училище „Олимпиец“ Алекса Венева  в категория до 52 кг спечели първото място при момичетата на държавното първенство по джудо. Това е първият златен медал на Алекса, а преди седмица спечели и сребро от държавното първенство по самбо. Кристияна Крумова спечели бронзовото отличие в категория до 78 кг при девойките до 21 години. Кристияна игра контузена, но прояви воля и ,въпреки травмата ,стигна до отличията.Алекса и Кристияна са състезателки на СК „Перун“.Още две момичета от клуба стигнаха до отличията.БелославаГеоргиева спечели сребърен медал, а София Борисова – бронзов. Без медали, но с много добра игра се отличиха Катерина Василева, Магдалена Величкова и Марина Крумова, които станаха пети в своите категории.