Самбистки от Спортното станаха държавни шампионки

Сериозен успех постигнаха самбистите от СКБС „Кракра Пернишки“ с треньор Александра Накова на държавното първенство по самбо, което се проведе през уикенда в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище. Във възрастовата група кадетки десетте момичета, седем от които учат в СУ „Олимпиец“ станаха първи в отборното състезание. В отделните категории първо място спечели Маргарита Русолова  при 72 кг, която на финала победи друга ученичка от спортното Цветелина Арсова, която си тръгна със сребърния медал. При най-леките, до 41 кг Владислава Владимирова след победи и една загуба от Петя Шкодрова от СК „Топалов“ спечели второто място. Две момичета от СУ „Олимпиец“  се състезаваха при 47-килограмовите. След три победи и загубен финал Валентина Богомилова спечели второто място, като на финала отстъпи на Деница Божинова от „Троян“ . На трето място в същата категория се класиране Петя Стоилова. Сестрата на Петя Кристияна Стоилова е на трето място в категория до 59 килограма. След пернишките самбистки в крайното отборно класиране се наредиха тимовете на „Троян“ и „Илинден“