Куп медали от държавното по сумо за СУ "Олимпиец"

С внушителната колекция от повече от 40 медала се завърнаха в Перник състезателите на СУ „Олимпиец“  от държавното първенство по сумо. Шампионатът се проведе в многофункционална спортна зала на Национална Спортна Академия „Васил Левски“ в София.Перничани завоюваха 11 златни медала, 15 сребърни и 22 бронзови отличия. С това те подобриха рекорда си от миналата година, когато спечелиха общо четиридесет трофея.„Всички бяха чудесни, дадоха най-доброто от себе си и напълно заслужено се поздравиха с успеха. Самото първенство премина при отлична организация от страна на българската федерация по сумо. Създаде се една много приятна, много спокойна атмосфера, която допринесе за отличното представяне на нашите състезатели“ коментираха треньорките Галина Венева и Иглика Милентиева .Габриела Спасова станадвукратна шампионк – при девойките. Станислава Атанасова грабна златото при жените, а Кристияна Крумова и Силвия Василева – при девойките. Белослава Георгиева и Стилияна Стоянова станаха победителки в категорията до 14 г.Предстои да се определят националните отбори за еврошампионатите през 2022 г., като със сигурност млади таланти от Перник ще получат шанса да се състезават под флага на България