Имаме шампионка и ред медалисти от държавното по джудо

Осмокласничката от Спортно училище „Олимпиец” София Борисова  в кат. до 63 кг. спечели титлата от държавното първенство по джудо при девойките младша възраст. На проведения в Димитровград шампионат София спечели четири победи, като на финала надделя над съотбортичката си от СК „Перун” Белослава Георгиева. Треньор и на двете състезателки е Галина Венева – преподовател в Спортното училище. Клуб „Перун” регистрира още призови класирания. При девойките младша възраст  Алекса Венева и Магдалена Величкова взеха бронзовите медали в категория до 57 кг, с по една загуба и четири победи. Весела Костова в категория до 48 кг също спечели бронз след четири победи и едно поражение. При момичетата Магдалена Борисова в категория до 48 кг, която е сестра на шампионката София, след три победи и една загуба стигна до третото място и бронзовия медал. Тодор Живков при момчетата регистрира четири победи и две загуби, които стигнаха за петото място. Вилислава Спасова в категория над 63 кг  при девойките младша възраст  също е пета. На седмо място се класираха Лазар Диков и Юли Георгиев, Калоян Иванов е 13-ти. Треньорката Галина Венева е изключително доволна от цялостното представяне на състезателите и е оптимист за бъдещото им развитие като спортисти.