Две държавни шампионки по бокс от СУ "Олимпиец"

Две ученички от Спортно училище „Олимпиец” взеха златните медали на държавното първенство за девойки, които се проведе в Русе. И двете учат в 11-ти клас на училището и бяха безапелационни в своите категории. Жана Огнянова в категория до 51 кг ,която за пореден път стъпи на най-високото стъпало на стълбичката на победителите, не даде нито един съдийски глас  на противничките си и завърши всички срещи с по 3:0 в нейна полза. На четвъртфиналите тя надделя над Румяна Александрова от „Локомотив”(София), на полуфиналите отстрани Виктория Делова от „Лаута”(Пловдив), а на финала беше категорично по-добра от Ивана Веселинова от ЦСКА. Ния-Снегина Георгиева в категория до 75 кг. стана за първи път шампионка на страната ,като отказа още в първия рунд на финала Стефани Йорданова от „Олимпия”(Разград). Жана беше определена и за най-техничен състезател на първенството. Медалите са атестация за чудесната работа на треньорите в „Перник-Ладимекс” Манол Йорданов и Аделина Иванова, които са и учители по вид спорт в Спортно училище „Олимпиец”.